Kategori | Fra bladet, Nyheter

Dugnad i Monga

Dugnad i Monga

Simonette og Alf Håland reiste denne uken til den lille byen Monga lengst nord i området norske baptister har drevet misjonsarbeid siden 1920.  Et av målene med turen er  sette i stand en ødelagt vannforskyning til det lokale sykehuset.

Av Arild Harvik

Det pensjonerte misjonærekteparet skal være i Monga noen uker, hun for å bistå arbeidet på sykehuset, han for å hjelpe til med nødvendig vedlikeholdsarbeid.

13. februar kommer Harald Edvardsen også til Monga. Edvarsen, som har vært misjonær i Kongo bruker sin ferie til denne turen. Sammen med Alf skal han hjelpe til med å sikre vannforsyning til sykehuset, dessuten sørge for strømforsyning i et bolighus. De kommer hjem i begynnelsen av mars.

Denne innsatsen i Monga blir finansiert av egne gaveinntekter. Vi er glade og takknemlig for gaver til helse- og sykearbeidet i Bas-Uele. Først og fremst blir gavene brukt til innkjøp av medisiner, men det er også rom for den innsatsen som Simonette, Alf og Harald skal gjøre. Gavene i 2012, øremerket til CBCN’s helsearbeid beløp seg til kr 554 552. Vi har all grunn til å takk alle som var med og bidro til dette flotte resultatet.

Share

 

Arkiv

BLINK 2014

Arrangementer neste 14 dager

nov
28
fre
17:00 Kontaktutvalg på Rivermont @ Rivermont Ungdomssenter
Kontaktutvalg på Rivermont @ Rivermont Ungdomssenter
nov 28 @ 17:00 – 16:00
Samling for baptistmenighetene i Nord-Norge og de nordnorske baptiststyrene. Hovedfokus på årets samling vil være fokus på nådegavene sin plass og bruk i menighetene, basert på Naturlig menighetsutviklingsbok «Nådegavenes tre farger.»   Menighetene i Midt-Norge[...]
nov
29
lør
10:00 2. generasjonskurs @ Oslo 1. baptistkirke
2. generasjonskurs @ Oslo 1. baptistkirke
nov 29 @ 10:00 – 16:00
Hvordan tenker vi veien framover? Hvordan skal vi bevare de unge i troen og gi de rom i menigheten til å utvikle seg til fremtidens menighetsledere? Spørsmålene melder seg i enhver menighet, men denne gangen[...]
des
5
fre
all-day Sangkurset A soulful Celebration @ Holtekilen folkehøgskole
Sangkurset A soulful Celebration @ Holtekilen folkehøgskole
des 5 – des 7 all-day
Sangkurset A soulful Celebration @ Holtekilen folkehøgskole | Akershus | Norge
Bli med og få en fantastisk musikkopplevelse! Vi skal øve inn et repertoar fullt av flott gospelmusikk av blant annet Kirk Franklin og musikk fra gospelversjonen av Händels Messias. Vi øver på Holtekilen Folkehøgskole i[...]

View Calendar

Annonser

Reklame her!