Kategori | Nyheter

Tilbake etter vellykket misjonstur

Tilbake etter vellykket misjonstur

Anne Britt Eines arrangerte i privat regi misjonstur til Kongo i januar og februar. Gruppen er nå tilbake i Norge og kan fortelle om spennende dager i Kongo.

Av Roger Dahl

Gruppa reiset inn til Kongo i slutten av januar, og kom først til byen Buta, som er regionhovedstad i Bas Uele, lengst nord i Kongo. Derfra gikk turen på motorsykkel mot nordvest. Det var lagt inn hviledager og besøk i lokale menigheter ved kirkesentrene i Likati og Bondo, før gruppen fortsatt nordover til Monga.

I Monga møtte en Simonette og Alf Håland, som reiste til Kongo rett over nyttår for å gjøre frivillig arbeid. I løpet av oppholdet i Monga var det også lagt inn en tur opp til Ndo, helt på grensen mot Sentral-Afrika. I Ndo kunne gruppen besøke gravstedet til misjonær Synnøve Andersen, som døde i Afrika for en del år siden. Tilbake i Monga var det feiring av Simonette Hålands 70-årsdag og etterhvert ble det retur til Bondo hvor hele gruppen ble hentet ut med fly.

I løet av snaue tre uker er nesten 600 kilometer tilbakelagt på motorsykkel, mange nye og spennende opplevelsser har gruppen fått med seg, og forhåpentligvis et styrket misjonsengasjement.

På bildet er gruppen sammen med Kombowo , som er president i den lokale baptistkirken, og noen av dem om var sjåfører.

Share

 

Arkiv

BLINK 2014

Arrangementer neste 14 dager

nov
28
fre
17:00 Kontaktutvalg på Rivermont @ Rivermont Ungdomssenter
Kontaktutvalg på Rivermont @ Rivermont Ungdomssenter
nov 28 @ 17:00 – 16:00
Samling for baptistmenighetene i Nord-Norge og de nordnorske baptiststyrene. Hovedfokus på årets samling vil være fokus på nådegavene sin plass og bruk i menighetene, basert på Naturlig menighetsutviklingsbok «Nådegavenes tre farger.»   Menighetene i Midt-Norge[...]
nov
29
lør
10:00 2. generasjonskurs @ Oslo 1. baptistkirke
2. generasjonskurs @ Oslo 1. baptistkirke
nov 29 @ 10:00 – 16:00
Hvordan tenker vi veien framover? Hvordan skal vi bevare de unge i troen og gi de rom i menigheten til å utvikle seg til fremtidens menighetsledere? Spørsmålene melder seg i enhver menighet, men denne gangen[...]
des
5
fre
all-day Sangkurset A soulful Celebration @ Holtekilen folkehøgskole
Sangkurset A soulful Celebration @ Holtekilen folkehøgskole
des 5 – des 7 all-day
Sangkurset A soulful Celebration @ Holtekilen folkehøgskole | Akershus | Norge
Bli med og få en fantastisk musikkopplevelse! Vi skal øve inn et repertoar fullt av flott gospelmusikk av blant annet Kirk Franklin og musikk fra gospelversjonen av Händels Messias. Vi øver på Holtekilen Folkehøgskole i[...]

View Calendar

Annonser

Reklame her!